قیمت خودرو، امروز (چهارشنبه6 تیر 1403) بدون هیچ‌ تغییری به کار خود ادامه داد و با این شرایط خودروهای داخلی و مونتاژی همچنان ثبات قیمت داشتند. تحلیل‌گران می‌گویند بازار نفس خود را حبس کرده و به جمعه و خروجی انتخابات نگاه می‌کند.

حبس نفس در بازار خودرو

بازار خودرو این روزها حال و هوای متفاوتی دارد. رونق نسبی که تا چندی پیش در این بازار حاکم بود، جای خود را به رکود و سکوت داده است. گویی همه منتظرند تا ببینند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری چه خواهد شد.

معامله‌گران و فعالان این بازار معتقدند که سرنوشت بازار خودرو تا حد زیادی به نتایج انتخابات بستگی دارد. اگر رییس جمهور منتخب کسی باشد که به دنبال تحولات در صنعت خودرو باشد، می‌توان انتظار داشت که شاهد رونق دوباره در این بازار باشیم. اما اگر رییس جمهور منتخب رویکردی مشابه گذشته داشته باشد، احتمالاً رکود و آشفتگی در بازار خودرو ادامه خواهد داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز کشف قیمت نشد، قیمت این خودرو در آخرین روز هفته گذشته هم سایت‌های خودرویی درج نشده بود. از سوی دیگر در بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

 قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.  از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار 568 میلیون تومانی شد.