آریزو 8، جدیدترین محصول شرکت مدیران خودرو، به عنوان یکی از لوکس‌ترین سدان‌های بازار ایران، مجهز به سیستم‌های پیشرفته کمک راننده (ADAS) است که امکان رانندگی نیمه خودران سطح 2.5 را برای راننده فراهم می‌کند.

داخل اریزو8

در این سطح از رانندگی نیمه خودران، خودرو می‌تواند:

به طور مستقل برخی از وظایف رانندگی را انجام دهد، به گونه‌ای که راننده تنها بر مسیر نظارت داشته باشد و در مواقع ضروری، کنترل خودرو را به دست بگیرد.

سیستم‌های ADAS آریزو 8 شامل موارد زیر می‌شود:

  • کنترل تطبیقی سرعت کروز (ACC): این سیستم با تنظیم خودکار سرعت خودرو بر اساس سرعت وسیله نقلیه جلویی، به حفظ فاصله ایمن بین خودروها کمک می‌کند.
  • سیستم هشدار خروج از خط (LDWS): این سیستم با استفاده از دوربین، خطوط جاده را رصد می‌کند و در صورت انحراف ناخواسته خودرو از مسیر، به راننده هشدار می‌دهد.
  • سیستم پایداری الکترونیکی (ESP): این سیستم در شرایط لغزنده و ناپایدار جاده، با کنترل مستقل ترمزها و گشتاور موتور، به حفظ تعادل خودرو کمک می‌کند.
  • سیستم کمکی ترمز اضطراری (AEB): این سیستم در صورت عدم واکنش به موقع راننده به خطر پیش رو، به طور خودکار ترمزها را فعال می‌کند. تا از برخورد جلوگیری کند.
  • سیستم تشخیص نقطه کور (BSM): این سیستم با استفاده از رادار، خودروهای حاضر در نقطه کور راننده را تشخیص می‌دهد. و با هشدار به راننده، از تغییر خط ناگهانی و خطرناک جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، آریزو 8 به امکانات دیگری مانند دوربین 360 درجه، پارک اتوماتیک و سیستم دید شب نیز مجهز است . که به راننده در رانندگی ایمن و راحت‌تر کمک می‌کنند.

با استفاده از سیستم‌های ADAS و امکانات رفاهی پیشرفته، آریزو 8 رانندگی را به تجربه‌ای لذت‌بخش و ایمن تبدیل می‌کند.