شرکت دلتا که متخصص ارتقای خودروهای مشهور دنیاست از کانسپت جدید جنسیس GV70 پروجکت اورلند رونمایی کرد.

شاسی‌بلند لوکس کره‌ای از زمان معرفی جزو سطح بالاترین محصولات گروه هیوندای بوده است. با اینکه جنسیس قبلاً کار روی نسخه به‌روز این خودرو را شروع کرده اما GV70 فعلی خودروی قدیمی و از مد افتاده‌ای نیست. کره‌ای‌ها قبل از آماده عرضه GV70 فیس لیفت اقدام به معرفی GV70 اورلندینگ کرده‌اند. این محصول با همکاری شرکت دلتا توسعه‌ یافته هرچند فعلاً در مرحله کانسپت قرار دارد.

GV70 پروجکت اورلند که برای گرامی داشت ۴۰ سالگی دلتا تولید شده محصولی مفهومی است که شاسی‌بلند لوکس جنسیس را به خودرویی با توانایی‌های آفرود تبدیل می‌کند. به لطف ارتقای سیستم تعلیق شاهد افزایش چند میلی‌متری ارتفاع GV70 از سطح زمین هستیم. همچنین در این خودرو از رینگ‌های ۱۸ اینچی مشکی و لاستیک‌های کانتیننتال ATR استفاده شده است. تکمیل کننده ظاهر خودرو نیز قوس چرخ‌های جدید خواهد بود.

آنچه بر خشن‌تر بودن جنسیس GV70 دلتا می‌افزاید چراغ‌های روی سقف و همچنین چراغ‌های ادغام شده در جلوپنجره است. برای افرادی که حمل وسایل ضروری در آفرود را اولویت خود می‌دانند یک روف راک سفارشی با نقاط اتصال جدید وجود دارد. جنسیس و دلتا این خودرو را در نمایشگاه اسن آلمان به نمایش می‌گذارند و نکته جالب اینکه خودروی موردبحث در غرفه کانتیننتال نیز به نمایش درخواهد آمد. اما انتظار می‌رود نسخه فیس لیفت شده GV70 از نمای جلوی مشابه با G90 سود برده و جلوپنجره مدل‌های درون‌سوز تغییراتی داشته باشد. احتمالاً خودروی موردبحث در بخش کابین نیز بهبود خواهد یافت و شایعاتی درباره استفاده از نمایشگر منحنی ۲۷ اینچی OLED در نسخه فول GV80 به گوش رسیده است. باید دید در صورت استفاده GV80 از این نمایشگر، برادر کوچک‌تر نیز به امکانات مشابهی مجهز خواهد شد یا خیر.