به گزارش اربا رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اشاره به اسقاط بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودرو فرسوده در سه ماهه امسال گفت: قطعا با این روند می توانیم رکورد اسقاط ۳۰۰ هزار خودرو در سال را بشکنیم.

آقای مهران سالاریه اعلام نمودند:

از ابتدای سال جاری در راستای اجرای برنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش آلایندگی هوا، ستادی در وزارت صمت تشکیل شده است .

و مسئولیت اسقاط خودروهای فرسوده به این ستاد محول شد، اظهار داشت: در همین راستا حرکت جهشی در راستای اسقاط خودروهای فرسوده ایجاد شد و در سال گذشته 25 درصد نسبت به مجموع چهار سال گذشته رشد داشتیم و امسال نیز تقریبا تا امروز 98 درصد سال گذشته را پوشش داده ایم که قطعا با این روند می توانیم رکورد سالهای گذشته را که بیش از سیصد هزار خودرو بود را بشکنیم.

وی با اشاره به اینکه در طرح بدون جایگزین که خودروهای فرسوده از رده خارج شده اند شامل اسقاط 60 هزار و 236 دستگاه بوده، افزود: در طرح جایگزین و البته در بخش تاکسی یک هزار و صد و سه تاکسی ثبت نام شده اند که نیمی از این تاکسی ها از رده خارج شد و جایگزین شده اند. 287 تاکسی برون شهری نیز از رده خارج و جایگزین شده اند و در طرح های جایگزینی شخصی نیز شاهد اسقاط و جایگزینی 15 دستگاه بوده ایم.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده در خصوص مزایای اسقاط خودروهای فرسوده گفت: اسقاط خودروهای فرسوده علاوه بر اینکه به نوسازی ناوگان حمل و نقل و کاهش آلایندگی هوا کمک می کند، موجب اشتغالزایی و رونق تولید در صنعت خودرو نیز می شود.

سالاریه با اشاره به اینکه در آیین نامه ای که اواخر سال گذشته ابلاغ شد، عنوان می کند که دولت قیمت خودروهای اسقاطی را بیشتر از قیمت سال گذشته خریداری می کند، تصریح کرد: متقاضیان اسقاط در این طرح می توانند از مزایایی از جمله سهمیه 20 درصدی خودروهای نو تولیدی داخلی، وام 15 میلیونی تومانی و تسهیلات در خصوص ترخیص خودروی نو بهره مند شوند.

وی در خصوص منابع مالی این طرح گفت: منابع مالی این طرح از محل منابع داخلی و تبصره 18 قانون بودجه سال 1402 تامین می شود.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده در پایان از کلیه دستگاه های ذیربط بویژه سازمان محیط زیست، راهور ناجا و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در اجرای این طرح نهایت همکاری را با ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده داشتند، قدردانی کرد.

در ادامه می‌توانید برخی از کلیدواژه‌های مرتبط با این خبر را مشاهده کنید:

  • اسقاط خودرو فرسوده
  • نوسازی ناوگان حمل و نقل
  • کاهش آلایندگی هوا
  • مهران سالاریه
  • ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده
  • طرح جایگزین
  • مزایای اسقاط خودروهای فرسوده
  • منابع مالی طرح اسقاط خودروهای فرسوده